Akvaristika


aquahum

Aquahum™ patrí do rodiny našich humátov a bol vyvinutý špeciálne na základe požiadaviek akvaristického trhu, a to ako amatérskeho, tak i profesionálneho. Jeho zloženie zodpovedá zatiaľ najvyššiemu štandardu našej technológie a je predznamenané snahou o čo najvyšší obsah fulvových kyselín. Štandardne Aquahum™ obsahuje minimálne 60% tejto zložky humínového spektra. Konečný štandard a čistotu finálneho produktu môžeme garantovať iba vďaka prísnej kontrole vstupov počas výroby a štandardnej technológii. Výroba začína už prísnym výberom východiskovej suroviny – najčistejší práškový lignosulfát s najvyšším obsahom vlákien lignínu je spracovaný na 20% koncentrát humínových látok, bez akýchkoľvek škodlivých prímesí. Stopové prvky, prítomné vo východiskovej surovine sú počas procesu výroby chelatizované a tým aj sprístupnené pre ďalšie využitie v bunke.

Vďaka svojmu unikátnemu zloženiu a najvyššej čistote má Aquahum™ oveľa širšie spektrum účinkov na fyziológiu ryby, než je akvarista zvyknutý očakávať. Hlavné účinky sa dajú zhrnúť do nasledujúcich bodov:

· protiplesňový efekt (ako u ikier, tak aj pri potere, aji dospelých jedincoch)
· antistresový efekt (výskyt chorôb, chladná voda, prítomnosť škodlivín, transport…)
· zlepšenie príjmu potravy
· zlepšenie vytierateľnosti
· obmedzenie výskytu slimákov
· zlepšenie rastu a zdravotného stavu akvarijných rastlín
· zlepšenie efektu podávaných liečiv či zníženie ich dávok
· výrazné predĺženie života artémií aj  v sladkej vode a tým zaistenie živej potravy pre najmenší poter po výrazne dlhšiu dobu

Preventívne používanie Aquahumu™ zaistí v akváriu „lepšiu náladu,“ rybky sú živšie, neschovávajú sa a aktívne vyhľadávajú potravu. Vzhľadom k univerzálnemu pozitívnemu účinku humínových látok na živú bunku (viď.  zložka O humátoch, kapitola Mechanizmus pôsobenia humínových látok na živé bunky) nie je dôležité, či sa konkrétny druh ryby mohol, alebo nemohol stretnúť s humínovými látkami vo svojom pôvodnom prostredí.

Vďaka vysokej koncentrácii preparátu (= nízke dávky) a tiež vysokému obsahu nízkomolekulárnej časti (žltohnedá farba na rozdiel od čiernej pri humínových kyselinách) dostáva voda v akváriu po aplikácii Aquahumu™ iba mierne zlatú,  a tým pádom nie je nijako narušený estetický pôžitok z akvária.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/kh029000/humagronew/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Pridaj komentár